Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Pola Nadziei


POLA NADZIEI 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ola   
poniedziałek, 29 grudnia 2014 21:48

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, jak co roku , wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei .

W jesiennej akcji 2016 roku przystąpiły:

- Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie

- Gimnazjum w Przecławiu

- Gimnazjum nr. 1 , nr.2, nr. 3 w Policach

- Zespół Szkół w Trzebieży

- Szkoła Podstawowa w Będargowie

- Szkoła Podstawowa nr. 1 ,nr. 3, nr. 8 w Policach

- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży

- Przedszkola : nr.6 „Leśne” , nr.9 „Calineczka”, nr. 11, „ Tęczowa Kraina”

- Przedszkole Publiczne w Trzebiatowie.

W ramach tegorocznej akcji zasadzono przeszło 4 tys. cebulek żonkili,

przeprowadzono prelekcje w placówkach oświatowych przybliżając charakter idei wolontaryjnej i hospicyjnej.

Podczas jesiennej akcji Pola Nadziei wzięło udział ok. 200 wolontariuszy.


 

Poprawiony: niedziela, 29 stycznia 2017 21:52
 
Finał akcji Pola Nadziei 2013- 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ola   
wtorek, 13 maja 2014 17:49

PDF Drukuj Email

 

Już drugi rok Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Do wolontariuszy hospicyjnych z ubiegłego roku młodzieży z Gimnazjum nr 2 i 3 w Policach, dołączyły cztery nowe grupy młodzieżowe.

Młodzi wolontariusze,uczniowie Gimnazjum w Przecławiu, uczniowie z Zespołu Szkół w Nowym Warpnie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej i młodzież Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Trzebieży.

Jesienią poprzedniego roku młodzi wolontariusze przygotowali projekty rabat żonkili i zasadzili cebulki kwiatów. W kwietniu tego roku można było obejrzeć efekt ich pracy. Kwiaty wyrosłe z zasadzonych cebulek wraz z ulotkami o działalności naszego polickiego hospicjum były wręczane kupującym w Galerii handlowej Kaskada w Szczecinie. W zamian, w ciągu trzech dni, młodzież zgromadziła do puszek datki, 2862,50 zł i 20 euro.

Pieniądze zasiliły konto budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

 


Dziękujemy młodym wolontariuszom .

 

 
"Pola Nadziei " edycja 2013-2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ola   
piątek, 25 października 2013 21:38

 

 

Rozpoczęła się nowa edycja kampanii „Pola Nadziei” 2013-2014

W tym roku dołączyły do nas kolejne szkoły z terenu powiatu polickiego. Młodzież zorganizowała konkurs na najciekawszy projekt pola żonkilowego.

Uczniowie z Gimnazjum w Przecławiu stworzyli pole w kształcie żonkila, młodzież z Gimnazjum i dzieci z Przedszkola „ Złota Rybka” w Nowym Warpnie w kształcie serca z napisem „ Pomoc”, uczestnicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzebieży w formie napisu „ Nadzieja”. Teren Szkoły Podstawowej w Dobrej jest odwiedzany przez dziki i dlatego dzieci sadziły cebulki żonkili do koszyczków .

Prace zakończyliśmy wspólną zabawą przy ognisku.

Czekamy na efekty do wiosny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pola nadziei PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ola   
piątek, 25 października 2013 08:24

 

"Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja.
Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
Program "Pola Nadziei" zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, jako cykl imprez charytatywnych na rzecz chorych na raka. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.
Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły "Pola Nadziei".
W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła. Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.
Kampania „ Pola Nadziei” ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy i przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy.


 

 

Poprawiony: piątek, 25 października 2013 21:36
 
Relacje z akcji " Pola Nadziei" 2012-2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ola   
piątek, 11 października 2013 10:25

Relacja z akcji "Pola Nadziei"  jesień 2012 r

Relacja z akcji "Pola Nadziei" wiosna 2013r

Poprawiony: piątek, 11 października 2013 10:34
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2