Dzień Wolontariusza 2013 PDF Drukuj Email

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Stowarzyszenie uczciło spotkaniem kół wolontariatu  z gimnazjów powiatu polickiego.

Do sali Regionalnego Inkubatora Ekonomi Społecznej w Policach przybyli uczniowie i opiekunowie
z Polic z Gimnazjum  nr 2 i 3 , z Gimnazjum w Przecławiu oraz z Gimnazjum
w Nowym Warpnie, przybyła także młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.
Każda z grup omówiła swoje działania wolontaryjne ,prowadzone  w szkole.

Występ artystyczny wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 uświetnił spotkanie a wykonanie przeboju Czesława Niemena „ Dziwny jest ten świat” w wykonaniu uczennicy pozostanie w pamięci. Występ uzupełnili śpiewem kolęd.
Wszystkie grupy zdawały  relacje ze swojej działalności  i o potrzebie pomagania chorym.Wyjaśniali swoje przekonanie i sens  działań wolontaryjnych.

Wspólny słodki poczęstunek zaoferował Intermache w Policach.
Była  kawa,herbata, cukierki, ciastka a wszystkiemu towarzyszyły  gry i zabawy.

Różnica wieku i doświadczeń życiowych wolontariuszy z hospicjum i młodzieży wolontaryjnej nie była przeszkodą aby wspólnie,miło świętować.
Daje to nadzieję na dalszą współpracę. Pozwala myśleć bez obaw o następcach.

Życzymy wszystkim radości  z pomagania słabszym i do zobaczenia.