Wieczór wigilijny w Hospicjum PDF Drukuj Email

„Cicha noc, święta noc” słowa tej kolędy rozbrzmiewają rokrocznie w grudniową noc i jak co roku, członkowie stowarzyszenia, wolontariusze, współpracownicy wraz z duszpasterzem zbierają się by w serdecznej, pełnej miłości i nadziei atmosferze spędzić ze sobą ten wyjątkowy czas. Duszpasterz, ksiądz Jacek zaczął tradycyjnie od modlitwy, życzenia dla wszystkich współpracowników złożyła pani Prezes Aleksandra i jak co roku wszyscy przełamali się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia i to najzwyklejsze spotkanie zamieniło się w niezwykły wieczór wigilijny stowarzyszenia.

Na stole stoją, jak zawsze, przyrządzone przez każdą z pań potrawy, sałatki, śledzie, ciasta a mały pokój stowarzyszenia z rozświetloną choinką staje się wyjątkowy, niecodzienny i świąteczny. Nikt nie spogląda na zegarek, nie śpieszy się, opowiada żarty, zwierza się i rozmawia, wszyscy ze wszystkimi i każdy z osobna. Tak jest co roku i oby było zawsze.

Wigilia 19 grudnia 2014 roku.