Zaproszenie na ognisko PDF Drukuj Email

Ogłoszenie brzmiało Hospicjum Królowej Apostołów zaprasza mieszkańców Tanowa na ognisko 9 czerwca 2015 roku o godzinie 17 przy ulicy Szczecińskiej12 w Tanowie. W czasie ogniska przedstawimy idee i plany hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

Przygotowano kiełbaski, przygotowano wiktuały i w oznaczonym terminie o godzinie 17 rozpalono ognisko. Wokół ogniska rozstawiono krzesła i makiety z planami hospicjum.

Pogoda dopisała. Organizatorzy spodziewali się większej liczby zainteresowanych Tanowian, przybyło niewiele osób. Prezes opowiadała o planach realizacji przedsięwzięcia i o roli jaką dla społeczności tanowskiej będzie pełniło Hospicjum.

Dotyczyło to meritum hospicyjnej działalności jak i rąk potrzebnych do pracy, w działającym w niedalekiej przyszłości hospicjum. Pytań było wiele, bardzo kompetentnie rozmawiał pan Sołtys Tanowa wraz z żoną. Najwięcej pytań dotyczyło wycinki drzew pod przyszły plac budowy. Oprócz widocznego ściętego już drzewostanu informacja dotyczyła kolejnych wycięć, oraz przyszłego zagospodarowania całej działki, która w części będzie mogła służyć Tanowianom do rekreacji i odpoczynku. Około godziny 19 wszystkie tematy zostały wyczerpane.

Prace przygotowujące teren pod budowę hospicjum stacjonarnego.