Umowa o dofinansowaniu budowy hospicjum stacjonarnego podpisana. PDF Drukuj Email

„Panie Marszałku ,godzina jedenasta zero dziewięć”, tak rozpoczął akt podpisywania umowy dofinansowującej budowę Hospicjum w Tanowie burmistrz Polic Władysław Diakun. 24.02.2017r. w siedzibie hospicjum, w Policach, została podpisana umowa o dofinansowanie budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie ,  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej. Umowę podpisali, Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach Aleksandra Mazur – Woroniecka i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Aktowi podpisania świadczyli zebrani wolontariusze hospicjum i przedstawiciele mediów, TVP Szczecin, Polskiego Radia Szczecin, Polickiej Telewizji Kablowej, Kuriera Szczecińskiego  i przedstawicieli portali internetowych  polickich i szczecińskich. W krótkim wystąpieniu, Marszałek gratulując Prezes stwierdził iż projekt o wsparcie budowy hospicjum polickiego był najlepiej oceniony spośród ubiegających się o dofinansowanie ze środków unijnych. Umowa wieńczy blisko siedmioletnie starania o pomoc finansową dla realizacji przedsięwzięcia. Dzięki tym środkom, blisko 4 milionom złotych, już na wiosnę tego roku, po ogłoszeniu przetargu, ruszy dalszy etap budowy w Tanowie. Po złożeniu podpisów część zebranych i przedstawicieli mediów udała się na plac budowy w Tanowie. Marszałek zapowiedział wizytę na budowie wiosną tego roku.