Festyn 2013 PDF Drukuj Email

Festyn organizowany przez nasze stowarzyszenie dla mieszkańców Polic wszedł już na stałe do kalendarza polickich imprez. „Żyjmy zdrowo” to hasło tegorocznej zabawy. Wolontariusze hospicyjni udzielali widzom informacji na temat zdrowego trybu życia. Pielęgniarki mierzyły ciśnienie i poziom cukru we krwi. Wiele osób skorzystało z badań diagnostycznych. Terapeuta rodzinny udzielał porad .

Na scenie panie Agnieszka i Agata Plucińskie demonstrowały zumbę zapraszając do tańca widzów, a panie z Rady Osiedla nr 2 w Policach dały pokaz aerobiku.

Ideą wszystkich występów artystycznych było zdrowie i zdrowy styl życia.

W programie udział wzięli:

Dzieci z Przedszkola nr 1,6 i 10 w Policach.

Grupa taneczna Shock Dance

Chór emerytów i rencistów

Dzieci, uczestnicy festynu mogły zjeżdżać z dmuchanych zamków , malować w kąciku plastycznym, malować twarze i wziąć udział w konkursach.

Punktem kulminacyjnym festynu było przedstawienie dla dzieci pod tytułem „ Na zdrówko” w wykonaniu aktorów z teatru Onomatopeja.

Dzieci bawiły się świetnie i pokazały jak wiele wiedzą o zdrowiu.

Tradycyjna loteria „ Każdy los wygrywa” dzięki wspaniałomyślności naszych sponsorów sprawiła, iż nikt z uczestników festynu nie odszedł z pustymi rękami. Na największych szczęśliwców czekały dwa tablety ufundowane przez Policki Lion Club.

Grochówka ze strażackiego kotła polickiej Straży Pożarnej ugotowana przez motocyklistów z klubu Cruzer wzmacniała nadwyrężone zabawą i tańcem siły uczestników festynu. Wolontariuszki naszej hospicyjnej rodziny własnymi słodkimi wypiekami raczyły uczestników.

Spotkanie było okazją by podsumować z uczestnikami Ogólnopolską akcję „Pola nadziei”.

Podziękowaliśmy Gimnazjum nr. 2 i Gimnazjum nr. 3 w Policach oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło Terenowe w Policach .

W organizacji festynu wspomogła nas Gmina Police, Nadleśnictwo Trzebież.

W czasie imprezy zebraliśmy 3189,70 zł na budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.