Pola Nadzieji, Wiosna 2015 PDF Drukuj Email

Pola nadziei –ogólnopolska akcja, po raz kolejny w Policach i w Szczecinie organizowana przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Symbolem akcji jest żonkil. Kwiat, który jest międzynarodowym znakiem jedności i solidarności ludzi zdrowych z chorymi.

Celem akcji jest rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej, edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów.

Działania przebiegają w dwóch etapach: jesienią wolontariusze sadzą cebulki żonkili a wiosną, kiedy żonkile rozkwitają i tworzą żółte pola nadziei, organizowane są imprezy okolicznościowe połączone z kwestami na rzecz hospicjów.

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów zorganizowało kwestę połączoną ze sprzedażą kwiatów żonkila w Galerii Kaskada w Szczecinie. Wolontariusze ze szkół powiatu polickiego, ubrani w żółte hospicyjne koszulki kwestowali na rzecz hospicjum.

30 marca Gimnazjum nr.3 w Policach

31 marca Zespół Szkół w Trzebieży, Gimnazjum nr.2 w Policach oraz Ośrodek wychowawczy w Trzebieży.

1 kwietnia Gimnazjum z Przecławia.

Równocześnie wolontariusze z Gimnazjum nr.1 w Policach i Szkoły Podstawowej w Będargowie zorganizowali kwesty we własnych placówkach.

W Tatyni zbiórkę publiczną wsparli uczestnicy Świetlicy Środowiskowej, przeprowadzając kwestę wśród swoich mieszkańców.

Finał akcji „ Pola Nadziei” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta z Trzebiatowa.

Telegram z Trzebiatowa nad Regą!

„Zasadzone jesienią żonkile młodzież ścięliśmy, udając się z nimi na ulice Trzebiatowa, do Urzędu Miejskiego i do sklepu Intermarche. Kwestowaliśmy na rzecz Hospicjum Domowego w Policach. Pukaliśmy do dobrych serc trzebiatowian i nie zawiedliśmy się, otrzymując hojne wsparcie. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!”